Sölvesborgs kommun

Kontakt

En lärare står i ett klassrum framför elever.

Kontakta gärna oss på Vuxenutbildningen om du har frågor.

Har du frågor gällande vuxenutbildning i Sölvesborgs kommun? Här hittar du kontaktuppgifter till oss, du är varmt välkommen att höra av dig.

Kontakta oss

Christel Lundin – rektor

christel.lundin@solvesborg.se
0456-81 66 55

Marie Knese – studie- och yrkesvägledare

marie.knese@solvesborg.se
0456-81 66 98

Camilla Johansson – handläggare

camilla.johansson@solvesborg.se
0456-81 66 93

Martina Ågren – speciallärare

martina.agren@skola.solvesborg.se
0456-81 66 79

Glenn Ernström- lärare yrkesvux

glenn.ernstrom@skola.solvesborg.se
0456-81 66 96

Mikael Norlin - handledare på komvux som särskild utbildning

mikael.norlin1@skola.solvesborg.se
0456-81 66 56

Susanne Bengtsson – lärare på grundläggande och gymnasial nivå

susanne.bengtsson@skola.solvesborg.se

Susanne Fransson – lärare på grundläggande och gymnasial nivå

susanne.fransson@skola.solvesborg.se

Pernilla Olsson – lärare på gymnasial nivå

pernilla.olsson@skola.solvesborg.se

Liselott Cammerudh – lärare på grundläggande nivå

liselott.cammerudh@skola.solvesborg.se

Emma Ottosson – lärare på SFI och gymnasial nivå

emma.ottosson@skola.solvesborg.se

Lina Hermansson – lärare på SFI

lina.hermansson@skola.solvesborg.se

Åsa Andersson – lärare på SFI

asa.andersson@skola.solvesborg.se

Anne-Marie Axelsson – lärare på SFI

anne-marie.axelsson@skola.solvesborg.se

Ann Ahlzén-Wikberg, lärare SFI

ann.ahlzenwikberg@skola.solvesborg.se

Omar Alani – språkstödjare

omar.alani@skola.solvesborg.se

Rouaida Janoudi – språkstödjare

rouiaida.janoudi@skola.solvesborg.se

Hitta till oss

Vill du besöka vår verksamhet, hittar du oss på Tekniskt Lärcentrum (TLC), Skånevägen 21 i Sölvesborg.

En rosaröd tegelbyggnad på Skånevägen i Sölvesborg.

Vuxenutbildningen, Skånevägen i Sölvesborg.

Entré till Vuxenutbildningen.

Senast uppdaterad:

Skriv ut
Utbildning och barnomsorg