Kontaktuppgifter till personal inom Omsorgsförvaltningen

Här hittar du kontatkuppgifter till personal inom Omsorgsförvaltningen

Förvaltningschef
Annelie Kjellström
Telefon: 0456-81 63 36
annelie.kjellstrom@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet myndighet och kontroll
Lena Wilson-Ericsson
Telefon: 0456-81 60 76
lena.wilson-ericsson@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet HSL och särskilt boende
André Jönsson
Telefon: 0456-81 63 24
andre.jonsson@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet hemtjänst
Camilla Ryrstedt
Telefon: 0456-81 63 37
camilla.ryrstedt@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet funktionshinder
Malena Sylvan
Telefon: 0456-81 63 30
malena.sylvan@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Södra Innerstan
Ann-Louise Andersson
Telefon: 0456-81 60 14
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
ann-louise.andersson@solvesborg.se

Biståndshandläggaren SoL - Norra innerstan och Duvan
Elin Elofsson
Telefon: 0456-81 64 06
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
elin.elofsson@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Lister (Mjällby, Hörvik, Hällevik och Nogersund)
Sara Larsson
Telefon: 0456-81 60 13
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
sara.larsson1@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Norje/Sandbäck och Falkvik
Frida Einarsson
Telefon: 0456-81 64 04
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
frida.einarsson@solvesborg.se

Vårdplaneringar på sjukhus, Utsikten och Trygg hemgång
Emma Sturesson
Telefon: 0456-81 64 05
emma.sturesson@solvesborg.se
och
Emelie Kunis
Telefon: 0456-81 60 12
emelie.kunis@solvesborg.se

LSS-handläggare - LSS vuxna födda dag 1-19 samt alla barn
Lena Barveskog
Telefon: 0456-81 60 28
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
lena.barveskog@solvesborg.se

LSS-handläggare - Socialpsykiatri SoL/LSS samt LSS vuxna födda dag 20-31
Camilla Söderling
Telefon: 0456-81 60 63
Telefontid: 08:15-09.45 (ej onsdagar)
camilla.soderling@solvesborg.se

LOV-handläggare/enhetschef
Åsa Högstedt
Telefon: 0456-81 60 54
asa.hogstedt@solvesborg.se

Avgiftshandläggare - Duvan, Norje/Sandbäck och Lister (Mjällby, Hörvik, Hällevik och Nogersund)
Lena Thuresson
Telefon: 0456-81 60 57
Telefontid: 08.15-09.45
lena.thuresson@solvesborg.se

Avgiftshandläggare - Innerstan (norra och södra) och Falkvik
Carina Johansson
Telefon: 0456-81 63 43
Telefontid: 08.15-09.45
carina.johansson@solvesborg.se

Anhörigsamordnare
Christina Hallberg
Telefon: 0456-81 67 45
christina.hallberg@solvesborg.se

Samordnare
Mötesplatser/Socialt innehåll
Christina Nordin
Telefon: 0456-81 60 38
christina.nordin@solvesborg.se

Nämndsekreterare
Camilla Eriksson
Telefon: 0456-81 63 32
camilla.eriksson@solvesborg.se

Kvalitetsutvecklare
Vakant

MAS (medicinskt ansvarig sjuksköterska)
Mats Olsson
Telefon: 0456-81 61 11
mats.olsson@solvesborg.se

Folkhälsostrateg
Charlotte Haraldsson
Telefon: 0456-81 63 38
charlotte.haraldsson@solvesborg.se

IT-samordnare
Pia Carlsson
Telefon: 0456-81 61 32
pia.carlsson@solvesborg.se

IT-samordnare
Susanne Nyborg
Telefon: 0456-81 60 58
susanne.nyborg@solvesborg.se

Ekonom
Charlotte Lindskog
Telefon: 0456-81 60 26
charlotte.lindskog@solvesborg.se

Personalspecialist
Cecilia Järlemyr
Telefon: 0456-81 61 54
cecilia.jarlemyr@solvesborg.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 19 januari 2018
Sidan publicerad av: Omsorgskontorets webbredaktör
Omsorg och stöd

Välkommen till Sölvesborgs kommuns nya hemsida! Sidan är fortfarande under uppbyggnad. Om du inte hittar det du söker kan du fortfarande besöka vår gamla hemsida här.