Kontaktuppgifter till personal inom Omsorgsförvaltningen

Här hittar du kontatkuppgifter till personal inom Omsorgsförvaltningen

Förvaltningschef
Annelie Kjellström
Telefon: 0456-81 63 36
annelie.kjellstrom@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet myndighet och kontroll
Lena Wilson-Ericsson
Telefon: 0456-81 60 76
lena.wilson-ericsson@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet HSL och särskilt boende
André Jönsson
Telefon: 0456-81 63 24
andre.jonsson@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet hemtjänst
Camilla Ryrstedt
Telefon: 0456-81 63 37
camilla.ryrstedt@solvesborg.se

Verksamhetschef, Verksamhet funktionshinder
Malena Sylvan
Telefon: 0456-81 63 30
malena.sylvan@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Södra Innerstan
Alexandra Bertram
Telefon: 0456-81 60 14
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
alexandra.bertram@solvesborg.se

Biståndshandläggaren SoL - Norra innerstan och Duvan
Elin Elofsson
Telefon: 0456-81 64 06
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
elin.elofsson@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Lister (Mjällby, Hörvik, Hällevik och Nogersund)
Sara Larsson
Telefon: 0456-81 60 13
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
sara.larsson1@solvesborg.se

Biståndshandläggare SoL - Norje/Sandbäck och Falkvik
Susanne Nyborg
Telefon: 0456-81 64 04
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
susanne.nyborg@solvesborg.se

Vårdplaneringar på sjukhus, Utsikten och Trygg hemgång
Emma Sturesson
Telefon: 0456-81 64 05
emma.sturesson@solvesborg.se
och
Emelie Kunis
Telefon: 0456-81 60 12
emelie.kunis@solvesborg.se

LSS-handläggare - LSS födda dag 1-15 samt Solviken och Bokdungen
Lena Barveskog
Telefon: 0456-81 60 28
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
lena.barveskog@solvesborg.se

LSS-handläggare - LSS födda dag 16-31 samt Färgkullan, Blågullsvägen och Gläntan
Anna Wannstadius
Telefon: 0456-81 60 17
Telefontid: 08.15-09.45 (ej onsdagar)
anna.wannstadius@solvesborg.se

LSS-handläggare - Socialpsykiatri SoL/LSS samt Skutan
Camilla Söderling
Telefon: 0456-81 60 63
Telefontid: 08:15-09.45 (ej onsdagar)
camilla.soderling@solvesborg.se

LOV-handläggare/enhetschef
Åsa Högstedt
Telefon: 0456-81 60 54
asa.hogstedt@solvesborg.se

Avgiftshandläggare - Duvan, Norje/Sandbäck och Lister (Mjällby, Hörvik, Hällevik och Nogersund)
Lena Thuresson
Telefon: 0456-81 60 57
Telefontid: 08.15-09.45
lena.thuresson@solvesborg.se

Avgiftshandläggare - Innerstan (norra och södra) och Falkvik
Carina Johansson
Telefon: 0456-81 63 43
Telefontid: 08.15-09.45
carina.johansson@solvesborg.se

Anhörigsamordnare
Christina Hallberg
Telefon: 0456-81 67 45
christina.hallberg@solvesborg.se

Samordnare
Mötesplatser/Socialt innehåll
Christina Nordin
Telefon: 0456-81 60 38
christina.nordin@solvesborg.se

Nämndsekreterare
Camilla Eriksson
Telefon: 0456-81 63 32
camilla.eriksson@solvesborg.se

Kvalitetsutvecklare
Hanna Johansson (fr o m den 9 maj)

MAS (medicinskt ansvarig sjuksköterska)
Mats Olsson
Telefon: 0456-81 61 11
mats.olsson@solvesborg.se

IT-samordnare
Pia Carlsson
Telefon: 0456-81 61 32
pia.carlsson@solvesborg.se

IT-samordnare
Martin Björkqvist
Telefon: 0456-81 61 36
martin.bjorkqvist@solvesborg.se

Ekonom
Charlotte Lindskog
Telefon: 0456-81 60 26
charlotte.lindskog@solvesborg.se

Personalspecialist
Cecilia Järlemyr
Telefon: 0456-81 61 54
cecilia.jarlemyr@solvesborg.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 6 april 2018
Sidan publicerad av: Omsorgskontorets webbredaktör
Omsorg och stöd

Välkommen till Sölvesborgs kommuns nya hemsida! Sidan är fortfarande under uppbyggnad. Om du inte hittar det du söker kan du fortfarande besöka vår gamla hemsida här.